Sobota 20 kwietnia 2024

Najlepsi studenci nagrodzeni

Do zaszczytnego grona stypendystów Starosty Bełchatowskiego dołączyło dwadzieścia osób. Są to studenci, którzy w roku akademickim 2019/2020 uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, a potwierdzającą to dokumentację złożyli do starostwa w regulaminowym terminie do końca października br. Najwyższa nagroda wynosi 3 tys. zł, najniższa 550 zł. Na wszystkie stypendia samorząd powiatu przeznaczył 19 900 zł.
stypendium
Na liście stypendystów są młodzi mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, którzy studiują w różnych zakątkach kraju, a także poza jego granicami. Swoje wykształcenie zdobywają nierzadko na prestiżowych uczelniach, jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie czy warszawska ASP.

- Z dumą i zachwytem przeglądaliśmy z członkami zarządu dokumentację studentów – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. - Kierunki lekarskie, menadżerskie czy inżynierskie są same w sobie trudne i wymagające. Osiąganie bardzo wysokich ocen na studiach to dowód na pracowitość i talent naszych mieszkańców. Stypendium ma być dla nich nagrodą oraz motywacją. Wszystkim serdecznie gratuluję.

Pieniądze zostaną stypendystom przekazane na ich rachunki bankowe. Otrzymają je:

1. Izabela Karpińska, studentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.(3 000 zł)

2. Oskar Szafrański, student kierunku lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. (2 400 zł)

3. Klaudia Grącka, studentka behawiorystyki zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (1 500 zł)

4. Aleksandra Bruchajzer, studentka prawa Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie (1100 zł)

5. Iwona Kurant– studentka rachunkowości i finansów Cardiff University w Wielkiej Brytanii (900 zł)

6. Izabela Szczepaniak, studentka behawiorystyki zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (900 zł)

7. Emilian Łyga, student kierunku menedżerskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (900 zł)

8. Mateusz Markiewicz, student informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego (900 zł)

9. Kinga Gradzik, studentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (900 zł)

10. Marcin Kula, student międzywydziałowych indywidualnych studiów humanistycznych w specjalności historia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (900 zł)

11. Mikołaj Raś, student zarządzania Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie (750 zł)