Czwartek 25 kwietnia 2024

Najstarsze liceum świętowało urodziny

Obchody jubileuszu 70-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie były doniosłym wydarzeniem dla społeczności Bełchatowa, bowiem od czasu powstania aż do dziś placówka ta jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania.
główne
„Bronek” to szkoła, która ma korzenie i skrzydła. Oparta na historii i tradycji oraz na niezmiennych wartościach, „wypuściła w świat” wiele pokoleń młodych ludzi. Główne obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele pw. NMP przy ul. Kościuszki, po której na szkolnej auli odbyła się oficjalna uroczystość. Zaproszono na nią władze miasta, byłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły. Była to doskonała okazja do wspomnień, gratulacji i podsumowań. Jubileusz skłaniał do zadumy nad mijającym czasem, jest też okazją do podsumowania wiekowej historii liceum.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor Joanna Zalejska przypomniała historię szkoły od początków jej powstawania, podkreślając, że na przestrzeni wielu lat mury szkoły opuściło 7585 absolwentów – to grono zacne, elity naszego społeczeństwa, zarówno tego lokalnego jak i ci, którzy sławią imię naszego liceum w całym kraju i poza jego granicami. Pani dyrektor podkreśliła, że „…dzisiejsza uroczystość jest hołdem złożonym tym ludziom, historii i tradycji…”

Kolejno głos zabierali zaproszeni goście, dostrzegając zasługi placówki w obszarach kultury, nauki, sztuki i sportu oraz w wielu innych dziedzinach życia społecznego. Absolwenci w przysłanych nagraniach video wspominali własne doświadczenia związane ze szkołą, a wielu podkreślało niezwykłą atmosferę w niej panującą.

Atmosfera w popularnym Bronku była bardzo gorąca, nie tylko ze względu na temperaturę, ale „fajerwerki uczuć” po wspaniałym wystąpieniu młodzieży szkolnej, w tym jej absolwentów. Podziękowaniom i słowom uznania nie było końca... Zaproszeni goście na ręce pani dyrektor przekazali okolicznościowe listy gratulacyjne, grawery, albumy książkowe, statuetki, bukiety kwiatów i inne prezenty.

Siedemdziesięciolatce życzymy kolejnego, udanego jubileuszu!
Monika Michel
Zespół ds. Promocji