Czwartek 25 kwietnia 2024

Najzdolniejsi uczniowie zostali nagrodzeni

Osiemnastu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych dołączyło do grona stypendystów Rady Powiatu w Bełchatowie, co roku nagradzanych za wysokie wyniki w nauce, sukcesy na konkursach i olimpiadach, wzorową postawę ucznia. Młodziez odebrała listy gratulacyjne podczas sesji 27 września.
10
Na stypendia motywacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nalezących do samorządu powiatu, przeznaczono w tym roku prawie 15 tysięcy złotych. Kwotę tę podzielono wsród osiemnastu osób. Po pięciu uczniów mają swoje reprezentacje I LO, II LO i ZSP nr 3, dwie osoby to uczniowie ZSP nr 4, a jedna uczęszcza do ZSP w Zelowie. Wysokość jednorazowej nagrody zależy od średniej ocen w roku szkolnym 2016/2017, a także szczebla konkursu przedmiotowego, w którym uczeń został laureatem. Punktowana jest także aktywna działalność na rzecz środowiska lokalnego. Najwyższe stypendium wyniosło 1665,60 zł, najniższe 312,20 zł. Uczniowie dostali pieniądze na swoje konta bankowe.

Nagrodzeni:
1) Alina Stasiak (II L0, średnia ocen 4,88). Szczególne osiągnięcia to II miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzików i Juniorów w kategorii do 56 kg w Kickboxingu (Irlandia); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 w kategorii junior starszy (Legnica) ; II miejsce na Mistrzostwach Polski Low- Kick w kategorii junior starszy (Nowy Targ); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 Rules w kategorii junior młodszy (Wrocław).
2) Joanna Osowska (II LO, średnia 5,22) legitymuje się także wysokimi osiągnięciami sportowymi: III miejsce w walkach kobiet do 65 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-Do (Dąbrowa Bialostocka); I miejsce w walkach kobiet do 65 kg, I miejsce w walkach kobiet I Dan oraz I miejsce w technikach specjalnych kobiet na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Taekwon-Do ITF (Bełchatów); I miejsce w walkach do 65 kg, I miejsce w walkach I Dan na Międzywojewódzkich Mistrzostwa Juniorów w Poznaniu.
3) Michał Żywicki (I LO; 5,56). Najważniejsze osiągnięcia: finalista Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Eureka; finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik; finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Filer; finalista Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja”; II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym; III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zjawiska Fizyczne w Obiektywie” oraz reprezentacja I LO w poczcie sztandarowym podczas uroczystości szkolnych oraz państwowych.
4) Dominika Wyczachowska, (I LO, średnia 5,50). Finalistka XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Łowcy Talentów Jersz”, Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA; działalność w Grupie Teatralnej BAT – PKP.
5) Szymon Wilk (I LO; 4,90). Laureat 6 miejsca w kraju w Konkursie Matematycznym PANGEA, finalista Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, II miejsce w konkursie Najlepszy Uczeń Explorers Festiwal Laboratorium Przygody; finalista VIII Rejonowego Konkursu Fizycznego dla Uczniów Kl. II; I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym.
6) Tomasz Przerywacz (ZSP Nr 3, średnia 5,40) Finalista XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, grupa tematyczna: elektronika; laureat II etapu XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Członek Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSP Nr 3 w Bełchatowie, Członek Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy ZSP nr 3.
7) Szymon Śmigielski (I LO; 5,31). Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo- Planeta, II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Geograficznym „Mapa bez tajemnic”; III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach; I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach.
8) Przemysław Stąsiek (II LO, 4,90). Najważniejsze osiągnięcia: VII miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka siatkowa finalista licealiady woj. łódzkiego w Siatkówce plażowej; I miejsce w finale województwa małopolskiego w Siatkówce plażowej.
9) Marcin Dłubakowski (ZSP Nr 3; średnia 5,28). Laureat XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, grupa tematyczna: informatyka; III miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym; I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
10) Kacper Mielczarek (I LO, średnia 5,27). Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Filer; I miejsce w I Konkursie Wiedzy Psychologicznej (powiatowym); Członek Szkolnego Klubu Wolontariusza.
11) Agnieszka Dobrzelak (ZSP Nr 4; 5,39). Finalistka Wojewódzkiego Ekologicznego Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta - nasi dobrzy sąsiedzi”; III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o kulturze.
12) Jakub Kowalczyk (ZSP Nr 3; 5,33). Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce drużynowo w Licealiadzie Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego Drużynowego Chłopców; II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy).
13) Marcin Marciniak (II LO; 5,00). Zdobywca VII miejsca w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej (drużynowo)
14) Kacper Pal (ZSP Nr 3; 5,25). Laureat I miejsca w wojewódzkim konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w budownictwie w ramach kampanii „Kultura bezpieczeństwa”.
15) Sandra Janik (ZSP Nr 4; średnia 5,31). Laureatka III miejsca w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Koszykową Dziewcząt
16) Kamil Kołatek (ZSP Nr 3; 5,20). II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy)
17) Natalia Sadowska (II LO; 5,13). I miejsce w I Powiatowym konkursie wiedzy o literaturze brytyjskiej i amerykańskiej.
18) Dominik Urbaniak (ZSP w Zelowie; średnia 4,81). I miejsce w I Powiatowym konkursie „Humor w Języku Angielskim”.
K.Borowski, A.Zawodzińska