Piątek 19 kwietnia 2024

Namalowali, jak lubią się bawić

„Aktywnie spędzam czas wolny” - tak brzmiał temat kolejnej, już piątej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego. Jego organizator - Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kleszczowie - zaprosił do udziału w tym konkursie wychowanków świetlic szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego.
glowne
W konkursie wzięło udział 115 uczniów z 7 szkół. Konkursowe prace pokazywały różne sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Jurorzy ocenili prace, biorąc pod uwagę zawarty w nich przekaz, dobór techniki plastycznej, oryginalność, samodzielność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród uczniów klas I-III zwyciężyła Rita Jędraszek (kl. I, SP Szczerców); II m. - Melany Vega Alvarez (kl. II, SP nr 9 Bełchatów); II m. - Karol Ryszka (kl. II, SP Łękińsko); III m. -Julia Hejak (kl. I, SP Łękińsko); III m. - Paulina Stawska (kl. II, SP Łękińsko).
W kategorii klas IV-VI główną nagrodą została uhonorowana Kinga Staszek (kl. VI, SP Drużbice); II miejsce zajęła Blanka Gorgoń (kl. V, SP nr 9 Bełchatów), a III miejsce - Natalia Szumigaj (kl. VI, SP Drużbice).

Na uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się 1 czerwca, zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami. Nagrodami były sprzęty sportowe (a więc zachęcające do aktywności), karnety SOLPARKU (także sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu) oraz pozwalające na trochę emocji i relaksu gry planszowe.
Jerzy Strachocki
UG w Kleszczowie