Sobota 20 kwietnia 2024

Namaluj, jak kochasz swoją ojczyznę

Nauczycielki ze świetlicy działającej w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Kleszczowie ogłosiły temat kolejnego konkursu plastycznego, przeznaczonego dla wychowanków świetlic szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego. Szósta edycja tego konkursu przebiegać będzie pod hasłem „Kocham moją ojczyznę”.
GLOWNE KONKURS
Główne cele rywalizacji utalentowanych plastycznie świetliczaków to - oprócz rozwijania ich artystycznej wrażliwości - uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a także kształtowanie patriotycznych uczuć do małej i dużej ojczyzny. Prace wykonane podczas zajęć świetlicowych w swoich szkołach uczniowie powinni dostarczyć do świetlicy kleszczowskiej szkoły podstawowej do 11 maja. Przyjęto, że uczniowie klas I-III mają przygotować prace w formacie A-4, a ich starsi koledzy (kl. IV-VII) w formacie A-3.

Dopuszczone zostały dowolne techniki plastyczne, przy czym prace nie mogą mieć przyklejonych elementów wypukłych, nie można też do wykonania używać materiałów sypkich. Wykluczono użycie gotowych obrazków i naklejanek.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 30 maja w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Kleszczowie. Wyniki oraz wszelkie informacje dotyczące konkursu będą opublikowane na stronie internetowej szkoły www.spkleszczow.pl. Na tejże stronie znajduje się również regulamin konkursu. Kontakt telefoniczny do szkoły (44) 731-33-46 wew. 26 (świetlica szkolna).
Jerzy Strachocki
Urząd Gminy w Kleszczowie