Czwartek 28 marca 2024

Nauczyciele CKZ własnoręcznie wyremontowali pracownię

Nauczyciele zawodów i pracownicy obsługi w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie czas zawieszonych zajęć dydaktycznych z uczniami wykorzystali na odnowienie pracowni samochodowej. Satysfakcja kadry CKZ jest podwójna. Placówka zyskała nowe miejsce do praktyk uczniowskich i zaoszczędziła budżet.
główne
Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie dysponowało dotąd jedną, nowoczesną pracownią samochodową. W czerwcu będzie gotowa do użytku druga. W dotychczasowej hali montażowej, nieremontowanej od 30 lat, na prośbę dyrektora CKZ Andrzeja Jędrzejczyka nauczyciele i pracownicy obsługi wykonali prace, zgodne ze swoimi kwalifikacjami zawodowymi. Budowlańcy zajęli się ścianami, ich umyciem, uzupełnieniem ubytków i zagruntowaniem farbą, a następnie pomalowaniem. Założyli również płytki w kąciku sanitarnym oraz szatni. Pod zamontowanie podnośników trzeba było wydrążyć w posadzce otwory i zalać je betonową masą. Elektrycy zmodernizowali instalację, wymienili stare kable, gniazdka i oświetlenie na nowe elementy. Hydraulicy przyłączyli do pracowni instalacje sprzężonego powietrza. Wykuto także otwór, w którym zamontowane dwuskrzydłowe drzwi na szynie. Umożliwią one wjazd do warsztatu samochodu. Koszty materiałów i urządzeń (np. podnośnik kosztował 23 tys. zł) pokryto z budżetu CKZ, który staraniem dyrekcji zasila sprzedaż już  niewykorzystywanych na zajęciach maszyn i urządzeń. Przygotowanie projektu remontu pracowni kosztowało 5 tys. zł z budżetu powiatu. Kadra dwunastu pracowników w ciągu kilku tygodni wykonała roboty. Wartość tzw. robocizny, którą udało się zaoszczędzić, to ok. 65 tys. zł. Warsztat będzie służył „samochodziarzom” jako pracownia montażowo-demontażowa. Od września zajęcia praktyczne w obu pomieszczeniach odbywać będzie w sumie ponad 130 osób.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji