Wtorek 23 kwietnia 2024

Nauka przyrody przyjemnością dla uczniów MOS

Kiedyś magazyn na pomoce dydaktyczne, a dziś nowocześnie wyposażona pracownia zachęca podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, tworzy doskonałe warunki i atmosferę do wzbogacania wiedzy, podnoszenia świadomości ekologicznej oraz rozbudzania poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. Mowa o nowoczesnej eko-pracowni dla gimnazjalistów w MOS.
16
„Eko-pracownia Eko-Klasa w Gimnazjum Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie" to nazwa zadania, na które powiat otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Nasza Eko-pracownia 2016”. Wartość całkowita zadania wyniosła: 29.225,63 zł, z czego  dotacja z WFOŚiGW w Łodzi stanowi 22.208,73 zł,  a wkład samorządu powiatu bełchatowskiego, obejmujący remont pracowni i zakup sprzętu audio-video oraz komputerowego stanowi oszacowany na 7.016,90 zł.

Za przyznane pieniądze kupione zostały nowe pomoce dydaktyczne, związane bezpośrednio z edukacją ekologiczną, profesjonalny sprzęt multimedialny oraz wyposażenie klasy, m.in. ławki i krzesła uczniowskie, biurko nauczycielskie, regały, gabloty i szafki. Wykonano instalację wodno-kanalizacyjną wraz z armaturą (doprowadzono do pracowni bieżącą wodę oraz zamontowano umywalkę).

Placówka przygotowała małą uroczystość oficjalnego otwarcia pracowni. Były pokazowe doświadczenia z użyciem nowego sprzętu, inscenizacja ekologiczna, obserwacje mikroskopowe i ... tort.