Czwartek 25 kwietnia 2024

Nie są im obce języki obce i inne kraje

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyły się konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego i technikum energetycznego. Zmagania przebiegały wieloetapowo i wyłoniły po trzech laureatów w każdej z rywalizacji.
glowne
W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Podczas pierwszej części uczniowie pisali test, składający się z 30 pytań. Do drugiego, ustnego etapu, przystąpiło dziesięć osób. Udział w konkursie to dla młodzieży jednocześnie sprawdzian wiedzy o innych krajach i rozwijanie umiejętności językowych. Nie bez znaczenia są także takie dodatkowe wartości jak kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów czy zdrowe współzawodnictwo. Izabela Jarzecka, Izabela Kurkowska, Renata Bartoszewska, Monika Mik, Iwona Serafin, tj. organizatorzy przedsięwzięcia, a jednocześnie nauczyciele „językowcy”, ocenili poziom wiedzy uczniów jako wysoki.

Najlepszymi okazali się:
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych: 1 miejsce: Marcel Góralczyk - II i TE; 2 miejsce: Dominika Kępa - I d/s TE; 3 miejsce: Maciej Domański - 1 d/s TE.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych:
1 miejsce: Aleksandra Meyer - II p LO; 2 miejsce: Julia Sikora - I b/m TE; 3 miejsce: Dawid Michalak - II i TE.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz ciast i pierników, jako element świątecznego klimatu w szkole.
A.Zawodzińska
Na podst. info z ZSP nr 3