Piątek 29 marca 2024

Niepodległość naszym dobrem i dumą

Nabożeństwem, apelem poległych i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej uczciliśmy 99. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Nowi członkowie ZS „Strzelec”, organizacji społeczno-wychowawczej złożyli tradycyjną przysięgę o byciu wzorem postawy patriotycznej Polaka.
glowne
Uroczystości patriotyczne związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w parafii pw. Św. Biskupa Męczennika przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie. Zgromadziły one setki mieszkańców, ale także przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych, przedstawicieli organizacji społecznych i politycznych, szkół i zakładów pracy. W intencji pokoju i Polaków odprawiona została msza św., a po nabożeństwie uczestnicy uroczystości wysłuchali apelu poległych i przysięgi składanej przez młodych „Strzelców”. Pod obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy POW złożone zostały wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Nieoficjalna część programu obchodów miała miejsce w pobliskim parku, gdzie można było poczęstować się grochówką i posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu „Promieni Bełchatowa”.
Zespół PR