Piątek 29 marca 2024

Niepowtarzalne ozdoby z "Energetyka"

Szkolne Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy ZSP nr 3 w Bełchatowie przeprowadziło w szkole konkurs na elektroniczne ozdoby świąteczne. Była to już czwarta edycja tej inicjatywy. Uczniowie przygotowali wyjątkowe dekoracyjne gadżety, nawiązujące do tradycyjnych symboli Bożego Narodzenia, jak choinki czy gwiazdy. Najwyżej oceniono renifera, autorstwa Karola Komuńskiego.
glowne ozdoby
Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne przygotowanie ozdoby świątecznej. Uczniowie musieli ponadto podać listę wykorzystanych materiałów, a w przypadku ozdoby interaktywnej krótko opisać jej działanie. Oprócz pomysłowości i zdolności manualnych młodzież musiała wykazać się jeszcze umiejętnością marketingową dołączając do swojej pracy uzasadnienie, dlaczego ona powinna być uznana za najciekawszą.

Do konkursu zgłoszono 19 pomysłów. Przy ocenie brano pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość autora, oryginalność i sposób ujęcia tematu, a także wkład pracy własnej. Komisja konkursowa (Zdzisława Sykuła, E. Murlikiewicz, Piotr Mielczarek, L. Stępień, D. Maślanka, R. Sykuła, M. Warzyńska, P. Drzazga, A. Chudzik, A. Moreń, M. Rydz, Michał Trela, Łukasz Stasiak, Paweł Drozdek) zdecydowała o następującej klasyfikacji: I miejsce: Karol Komuński, II. Dawid Herudziński; III. Łukasz Nowicki. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Gratel, Piotr Kopka, Wojciech Kociński, Mateusz Krawczyk, Bartosz Chudzik.

Uroczystość podsumowująca przedsięwzięcie planowana jest po świętach. Organizację konkursu wsparli Częstochowski Oddział SEP oraz Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie.
A.Zawodzińska
Na podst. info z ZSP nr 3