Sobota 20 kwietnia 2024

Nowa sala - nowe możliwości

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Bełchatowie oddano do użytku salę do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, w ramach projektu „Ja też mogę być szczęśliwy”. Z sali będą korzystały dzieci ze znaczną niepełnosprawnością.
główne
Pracownia do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w SOSW w Bełchatowie powstała w ramach projektu „Ja też mogę być szczęśliwy”. Sala została wyposażona dzięki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka akcyjna z siedzibą w Bełchatowie, które przekazało na ten cel 20 tys. zł. Zadanie wsparła również Fundacja Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej przekazując kwotę 2 tys. Sprzęt i pomoce wykorzystane zostaną do poprawy komfortu pobytu uczestników zajęć oraz efektywności podejmowanych form rewalidacji i rehabilitacji w placówce. Obecnie z zajęć w tej sali będzie korzystać 8 uczestników.

Na wyposażeniu nowej sali, znalazło się wiele potrzebnych elementów, m.in. meble szkolne, wykładzina podłogowa, stolik przyłóżkowy, komputer wraz z oprogramowaniem oraz sprzęt specjalistyczny: stół do masażu, fotel do masażu, łóżko rehabilitacyjne z materacem piankowym, materace próżniowe, materac przeciwodleżynowy, a także inne drobne pomoce dydaktyczne.
W otwarciu sali uczestniczyli m.in. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Filipek, Agnieszka Wysocka z PGE GiEK S.A., Jadwiga Tumidajewicz prezes Fundacji Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej, Małgorzata Stemplewska dyrektor SOSW, a także przedstawiciele rodziców i nauczyciele placówki.

SOSW to placówka, która zajmuje się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Placówka stara się by warunki nauki, pracy z podopiecznymi były jak najlepsze, dlatego ośrodek bierze udział w rożnych projektach, szuka sponsorów. Tak też było i tym razem, dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu powstała nowa sala.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji