Piątek 29 marca 2024

Nowe linie PKS z dofinansowaniem

Ruszyły dopłaty na uruchomienie połączeń autobusowych w naszym regionie w 2020 roku. Symboliczny czek z dotacją na ponad 200 tys. zł wręczył dzisiaj Staroście Bełchatowskiemu Dorocie Pędziwiatr wicewojewoda Krzysztof Ciecióra. Konferencja prasowa, w trakcie której wręczony został czek, zorganizowana została w Zelowie.

główne foto
We wrześniu ubiegłego roku Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 80 tysięcy złotych na uruchomienie czterech nowych połączeń autobusowych na terenie powiatu. Pieniądze pochodziły z „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”. Połączenia spotkały się z tak pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców, że postanowiono linie utrzymać. Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 200 tysięcy złotych od Wojewody Łódzkiego na kontynuacje czterech linii.

Są to:
Bełchatów – Zelów – Pożdżenice
Bełchatów – Zelów – Wygiełzów – Mauryców
Bełchatów – Rożniatowice – Wola Mikorska – Zelów
Bełchatów – Kalisko – Piaski

Linie komunikacyjne przebiegają łącznie przez 5 gmin (Miasto Bełchatów, Gmina Bełchatów, Gmina Kleszczów, Gmina Drużbice, Gmina Zelów). Wszystkie linie mają początek w Bełchatowie.
- Rozkłady jazdy zostały dostosowane do potrzeb mieszkańców, aby zapewnić im m.in. dojazd do znajdujących się w Bełchatowie instytucji: starostwa powiatowego, szpitala, placówek oświaty - powiedziała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. - Połączenia autobusowe stwarzają także możliwość znalezienia pracy w miejscowości, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub uniemożliwiony. - Dotacja została przyznana na rok.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji