Piątek 19 kwietnia 2024

Nowe samochody dla strażaków

Nowy sprzęt pożarniczy zyskali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, a także jednostki z OSP Zawadów i OSP Chabielice. Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu druhom. W uroczystości wzięła udział Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk, strażacy, samorządowcy i zaproszeni goście.

główne 1
Najczęściej to oni jako piersi docierają na miejsce wypadku, jako piersi często ratują życie. Strażacy muszą mieć odpowiedni sprzęt ratowniczy by byli w stanie pomagać poszkodowanym w wypadkach czy pożarach. Dziś strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, a także OSP Zawadów i OSP Chabielice dostali wysoce specjalistyczny sprzęt, który pomoże jeszcze bardziej efektywnie prowadzić działania ratownicze na terenie powiatu bełchatowskiego. A zyskali:
-Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o oznaczeniu pożarniczym GCBA  9/60 VOLVO przekazany zostanie do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie. Wartość zadania wynosiła 1 182 768 zł, a zakup samochodu został umożliwiony dzięki projektowi "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach etap IV"
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy o oznaczeniu pożarniczym GBA 3/16 RENAULT przekazany zostanie do jednostki OSP KSRG w Chabielicach.
Wartość zadania wynosiła 799 992 zł. a zakup samochodu został umożliwiony dzięki dotacjom:Komendanta Głównego PSP tzw. dotacja KSRG: 350 000 zł.,WFOŚiGW: 210 000 zł.,Środki z gminy 239 992 zł.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy o oznaczeniu pożarniczym GBA 3/16 MAN przekazany zostanie do jednostki OSP Zawadów.
Wartość zadania wynosiła 760 000 zł. a zakup samochodu został umożliwiony dzięki dotacjom:Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: 280 000 zł., Środki z Komendy Głównej PSP: 100 000 zł., WFOŚiGW: 180 000 zł.,Środki z gminy 200 000 zł.

W czasie uroczystości nastąpiło również uroczyste otwarcie Sali Edukacyjnej dla dzieci. Sala znajduje się w budynku Komendy Państwowej Powiatowej Strazy Pożarnej. Jej stworzenie zostało umożliwione dzięki środkom pochodzącym z KG PSP, które wynosiły 22 800 zł oraz dzięki środkom własnym.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds.Promocji