Piątek 22 listopada 2019

Nowy chodnik w Wygiełzowie

Władze powiatu od lat konsekwentnie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Dlatego co roku prowadzone są inwestycje drogowe mające na celu nie tylko zwiększenie komfortu kierowców, rowerzystów ale i pieszych. Właśnie zakończyła się inwestycja pod nazwą ,,Przebudowa drogi powiatowej Nr 2306E w zakresie budowy chodnika w msc. Wygiełzów”.

Prace w miejscowości Wygiełzów rozpoczęły się 9 września tego roku, dotyczyły budowy chodnika, wykonania ścieku przykrawężnikowego, przebudowę rowów przydrożnych, rozbudowano także kanalizację deszczową. Realizacja projektu w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na tym obszarze.
Koszt inwestycji to blisko 300 tys, w tym zadaniu partycypowało po połowie kosztów Starostwo i Gmina Zelów.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji