Piątek 19 kwietnia 2024

Nowy Komendant

Zmiany na stanowiskach komendantów policji w Bełchatowie i Pajęcznie. Insp. Grzegorz Czubakowski komendant w Pajęcznie został komendantem w Bełchatowie. Dotychczasowy szef bełchatowskiej policji insp. Karol Mielczarek obejmie stanowisko w pajęczańskiej komendzie.
główne
W Miejskim Centrum Kultury zorganizowano uroczystość przyjęcia nowego komendanta policji i pożegnanie dotychczasowego. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy i ościennych jednostek, przedstawiciele służb mundurowych i podmiotów współpracujących, przedstawiciele placówek kultury, samorządowcy, a w tym włodarze powiatu w osobach Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr i członka zarządu Marka Jasińskiego. W czasie uroczystości Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podziękowała komendantowi Karolowi Mielczarkowki za owocną współprace... - jestem przekonana, ze lata oddanej służby spędzone w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie będą dla Pana źródłem satysfakcji, powodem do dumy oraz inspiracją do dalszego zgłębienia tajników policyjnego rzemiosła.

Karol Mielczarek prace rozpoczął w 1994 roku. Początkowo jako student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, następnie związany z Radomskiem, gdzie pracował w służbie kryminalnej oraz ruchu drogowego. Od 2006 roku był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku. W latach 2011- 2013 pełnił funkcję  I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku. Od 15 maja 2013 roku był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie. Od 2 grudnia 2015 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Bełchatowie.
Rozkaz personalny nowemu komendantowi wręczył inspektor Komendant Wojewódzki z Łodzi Andrzej Łapiński. Grzegorz Czubakowski nowy komendant bełchatowskiej jednostki został bardzo życzliwie powitany ..(...) pozostaję w przekonaniu, iż nasza współpraca będzie sprzyjać sprawnemu rozwiązywaniu problemów na terenie naszego powiatu - podkreśliła Pani  Starosta.
Grzegorz Czubakowski Komendantem Powiatowym Policji w Pajęcznie został w 2013 roku. Wcześniej, po odwołaniu ze stanowiska mł. insp. Krzysztofa Głąba, Czubakowski był pełniącym obowiązki komendanta.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji