Czwartek 25 kwietnia 2024

Nowy sprzęt w pracowni samochodowej

Dzięki systematycznemu doposażaniu pracowni dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie kolejna sala warsztatowa wzbogacona została o sprzęt służący do praktycznej nauki z zakresu diagnozowania i napraw pojazdów samochodowych.
glowne
Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zakupione zostały dwa podnośniki: podnośnik dwukolumnowy oraz podnośnik mobilny. Niewątpliwą zaletą tego drugiego jest jego mobilność. Podnośnik ten może być przemieszczany i używany w miejscu, gdzie aktualnie jest potrzebny. Nowe urządzenia służą do praktycznej nauki zawodu dla uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych Technikum Mechanicznego i Branżowej Szkoły I stopnia. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym, posiadającym uprawnienia do przeprowadzania egzaminów zawodowych w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych. Nowe podnośniki będą służyć również jako wyposażenie stanowisk egzaminacyjnych podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe uczniów „Kilińskiego”, jak i uczniów innych placówek, wskazanych do zdawania egzaminów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.
ZSP im. J.Kilińskiego w Zelowie