Wtorek 23 kwietnia 2024

O profesjonalnym "Energetyku" usłyszała cała Polska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, jako jedyny z łódzkiego, reprezentował nasze województwo podczas Kongresu Powiatów „Dobry Zawód” we Wrocławiu. "Energetyka" zaprosiło do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoła promowała nowoczesne kształcenie uczniów w branży elektronicznej i elektrycznej. Uczniom towarzyszyli opiekunowie oraz dyrektor Piotr Mielczarek i starosta Waldemar Wyczachowski.
glowne 2
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, który 6 kwietnia odbył się we Wrocławiu. Jakub Jakubczyk, Mateusz Krawczyk, Paweł Drozdek, uczniowie szkoły zaprezentowali na swoim stoisku trzy układy związane z praktyczną nauką zawodu w branży elektronicznej oraz elektrycznej. Merytoryczną opiekę nad uczniami pełnili wicedyrektor Leszek Stępień, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie Elżbieta Drzazga, Elzbieta Murlikiewicz oraz Dariusz Ślęzak. Ponadto dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie Piotr Mielczarek z wiceprezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. Ryszardem Wasiłkiem zaprezentowali przykład innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego w branży elektryczno-energetycznej w ramach panelu dyskusyjnego.

Głównymi tematami dyskusji podjętej podczas Kongresu Powiatów „Dobry zawód” we Wrocławiu były zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym, planowane od roku szkolnego 2019/2020, nowe rozwiązania wprowadzone w Systemie Informacji Oświatowej, prezentacja dobrych praktyk współpracy samorządu, przedsiębiorstw i szkół oraz wsparcie kształcenia zawodowego w ramach programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W kongresie wzięło udział ponad tysiąc przedstawicieli organów prowadzących szkoły z całej Polski oraz kuratorzy oświaty z wszystkich województw. Gośćmi wydarzenia były Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej i wiceminister Marzena Machałek.

Uczniowie "Energetyka" byli też bohaterami relacji "na zywo" w telewizji publicznej.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Bełchatowie