Sobota 20 kwietnia 2024

O seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną będzie mowa w SOSW

Już po raz ósmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie organizuje konferencję naukowo-szkoleniową, której celem jest zwiększenie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności oraz przedstawienie zainteresowanym praktycznych rozwiązań niezwykle trudnych wychowawczo problemów. Ta, która odbędzie się 8 marca, dotyczy seksualności dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Obecność na konferencji należy potwierdzić do 5 marca.
sssss

- Tym razem proponujemy państwu spotkanie z dr Izabelą Fornalik, wybitną osobowością i profesjonalistką w dziedzinie edukacji seksualnej osób niepełnosprawnych – mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor SOSW. - Zapraszam dyrektorów szkół i placówek, pedagogów szkolnych, psychologów, nauczycieli i terapeutów oraz zainteresowanych problematyką rodziców.

Konferencja składa się z trzech części, skierowanych do różnych odbiorców. W części I mogą wziąć udział dyrektorzy szkół i placówek, pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele i terapeuci oraz rodzice. Część II adresowana jest do rodziców, a część III to spotkanie dla nauczycieli i specjalistów z SOSW w Bełchatowie.

godz. 10.00 - 10.10
Otwarcie konferencjiDyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie – przywitanie gości i uczestników Małgorzata Stemplewska. Wystąpienia okolicznościowe gości.

godz. 10.10 - 11.40
Seksualność dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Jak sobie z nią radzić? Jak wspierać rozwój psychoseksualny osób niepełnosprawnych intelektualnie? Wykład dr Izabeli Fornalik

godz. 11.40 - 12.00  Przerwa

godz. 12.00 - 13.30
Warsztaty dla rodziców z możliwością zadawania pytań. Prowadząca dr Izabela Fornalik

godz. 13.30 - 14.00  Przerwa

godz. 14.00 - 17.00
Zachowania problemowe związane z seksualnością u osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu – warsztat dla nauczycieli i specjalistów z SOSW w Bełchatowie. Prowadząca dr Izabela Fornalik

Potwierdzenie obecności:  do 5 marca 2018 roku
e-mail: sekretariat@soswbelchatow.pl
Tel/fax: 44 633 60 08
Podczas rejestracji należy podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę i adres instytucji.
A.Zawodzińska, Zespół ds.Promocji