Sobota 20 kwietnia 2024

Obiekty PCS już do dyspozycji, ale z ograniczeniami

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza do korzystania ze swoich obiektów, które jednak udostępnia mieszkańcom z zachowaniem ściśle określonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dotyczą one m.in. liczby osób mogących jednocześnie przebywać na boisku czy w hali namiotowej, odległości między nimi i czasu aktywności sportowej.
pcs glowne
Od 10 maja można korzystać z hali namiotowej PCS.

Zasady korzystania z hali:
  • Na 2 kortach tenisowych może przebywać jednocześnie maksymalnie  8 zawodników (po czterech na każdym) i dwóch trenerów.
  • Z boiska do badmintona – jednorazowo maksymalnie  4 osoby.
  • Z boiska piłkarskiego – 6 zawodników + trener.
  • Z pozostałych usług (stanowisk) – w sumie 6 osób, z uwzględnieniem wymaganych odległości między osobami.
  • Szatnie nie są dostępne.
  • Można korzystać z toalet.
  • Pomiędzy poszczególnymi grupami korzystających obowiązuje 15 minutowa przerwa na dezynfekcję urządzeń i obiektu przez pracowników PCS.
Dostępność obiektu można sprawdzać pod numerem tel. 504 480 807.

Przywrócone zostają zajęcia kursu tenisa ziemnego. Odbywać się będą wg harmonogramu:
- poniedziałki w godzinach 17:00, 18:15, 19:30;
- środy w godzinach 17:00, 18:15, 19:30;
- piątki w godzinach 17:00, 18:15.
W tych terminach hala będzie zarezerwowana.

Rozliczenia z uczestnikami kursu będą odbywać się na podstawie indywidualnych uzgodnień, z wykorzystaniem karnetów wykupionych przed wprowadzeniem ograniczeń z dnia 12 marca 2020 r..
Informacje dotyczące wznawiania pozostałych zajęć sportowych PCS będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej i profilu FB Powiatowego Centrum Sportu. .

Mieszkańcy mogą korzystać także z zewnętrznych obiektów sportowych PCS, którymi są: stadion LA, bieżnia rozgrzewkowa, tereny zielone, sztuczne boisko piłkarskie. Na każdym z tych obiektów może przebywać jednorazowo 6 osób + trener + pracownicy obsługi. Obsługa klientów PCS jest  realizowana przez pracowników hali namiotowej. Informacje o dostępnych wejściach, na bieżąco będzie można uzyskać pod nr tel. 504 48 08 07.
Źródło: Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie