Czwartek 18 kwietnia 2024

„Od ignoranta do eleganta” - piąta edycja konkursu ZSP w Kleszczowie

Po raz piąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski do udziału w konkursie na krótki film promujący zasady właściwego zachowania. Regulamin konkursu, zamieszczony na stronie internetowej zspkleszczow.pl precyzuje, że tematem konkursowych filmów, trwających od 3 do 6 minut, mogą być: kultura dnia codziennego, zachowanie w miejscach publicznych, netykieta, kontakty damsko-męskie, kontakty między pokoleniami, savoir-vivre w komunikacji, savoir-vivre w różnych kulturach, savoir-vivre dawniej i dziś.
obiektyw
Każda ze szkół może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie prace zapisane na płycie DVD w formacie, który można odtworzyć za pomocą Windows Media Player. Termin przesyłania konkursowych filmów upływa 28 kwietnia. Do 19 maja na stronie szkoły opublikowana będzie lista 5 najlepszych - zdaniem konkursowego jury - filmów zgłoszonych przez gimnazja oraz 5 filmów zrealizowanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 2 czerwca. Publiczność uczestnicząca w pokazie najlepszych filmów wybierze „film publiczności”.

Jurorzy konkursu filmowego będą przy ocenie brać pod uwagę: sposób realizacji tematu, pomysłowość twórców, technikę, spójność przekazu, walory humorystyczne filmu, jakość dźwięku, poziom gry aktorskiej, a także zgodność z wymogami formalnymi. Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów dla zespołów twórczych przewidziano nagrodzenie każdego uczestnika zespołu. Będą to nagrody tej samej wartości (np. konsole 3DS, słuchawki, czytniki e-booków, powerbanki, dyski zewnętrzne, głośniki itp.; gry, wieczne pióra wysokiej jakości i inne). Są też przewidziane nagrody dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki oraz nagroda w kategorii „film publiczności” - wspólne dla obu konkursowych kategorii.

Zainteresowani mogą pobrać szczegółowy regulamin, kartę zgłoszenia do konkursu oraz formularz „Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku”.

Zgoda na przetwarzanie danych (pdf) 0.07mb (Pobrań: 104)
Regulamin konkursu (pdf) 0.12mb (Pobrań: 169)
Karta_zgloszeniowa (pdf) 0.14mb (Pobrań: 159)