Piątek 29 marca 2024

Olimpiada specjalna też się udała

Aż trzynaście klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa łódzkiego zgłosiło się do dzisiejszego Łódzkiego Regionalnego Mitingu Lekkiej Atletyki Olimpiad Specjalnych. Miting odbył się na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.
glowne
- W ubiegły weekend na stadionie PCS gościliśmy pół tysiąca sportowców z całej Polski na Mistrzostwach w lekkiej atletyce U16, dziś z kolei możemy oglądać zmagania sportowców niepełnosprawnych z całego województwa – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Cieszę się, że nasz obiekt jest tak oblegany i że drugi raz organizujemy turniej w ramach olimpiad specjalnych.

Zawody obywały się w czterech kategoriach wiekowych, w czterech konkurencjach: biegi na 60, 100, 400 i 1500 metrów, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, biegi sztafetowe 4x100 metrów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

- Cieszę się, że po raz w Bełchatowie organizujemy mityng lekkoatletyczny, bo jest tu dobry obiekt sportowy z dobrą organizacją – mówi Tomasz Jasion, dyrektor regionalny Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Łódzkie. - Mityng odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, a jednocześnie w tym roku obchodzimy 50-lecie istnienia olimpiad specjalnych na świecie, a 30-lecie istnienia w Polsce.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy