Czwartek 25 kwietnia 2024

Opony wymienisz w bełchatowskim CKP

Chcesz zmienić opony w samochodzie, a może potrzebujesz wymiany oleju w silniku? Wykonanie podstawowych czynności obsługowych przy aucie można odpłatnie zlecić w pracowni samochodowej Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.
opony-1024x548
- Wszystkie czynności obsługi auta, które mamy w swojej ofercie, wykonywane są przez naszych uczniów pod okiem wykształconej kadry – mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. - Łączymy teorię z praktyką, a jednocześnie pozyskujemy dochody, dzięki którym możemy doposażać nasze pracownie.

W pracowni samochodowej można wymienić opony lub całe koła, wymienić olej w silniku, klocki hamulcowe, odpowietrzyć układ hamulcowy, ustawić światła, sprawdzić geometrię układu jezdnego, stan amortyzatorów i układu hamulcowego, a także odczytać błędy z komputera i zanalizować stan spalin.
- Naszym atutem jest nowoczesny sprzęt, który posiadamy oraz konkurencyjne ceny – dodaje dyrektor. - Na daną czynność diagnostyczną można umówić się również telefonicznie i przyjechać do nas na konkretną godzinę.

Nowoczesna pracownia samochodowa powstała w CKP-ie w zeszłym roku. Za ponad 338 tysięcy złotych przebudowano pomieszczenia zaplecza, zakupiono również profesjonalny sprzęt diagnostyczny za ponad 300 tysięcy złotych. W pracowni praktyczne umiejętności zdobywają uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, który to kierunek funkcjonuje w ZSP nr 3.