Czwartek 25 kwietnia 2024

OSP w Wypychowie wymieni piec

Postawa ochotniczych straży pożarnych od zawsze budzi szacunek. Jako pierwsi ruszają do pomocy i są przykładem najwyższych wartości, a także wzorem jak powinniśmy żyć bezpiecznie i zdrowo. Tym razem OSP stawia na dbanie o jakość powietrza. Ochotnicza Straż Pożarna w Wypychowie otrzymała dotację z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na realizację zadania pod nazwą „Termomodernizacja polegająca na wymianie pieca w budynku OSP w Wypychowie”.
smog
OSP w Wypychowie w gm. Zelów dzięki dotacji z powiatu wymieni piec grzewczy i zmodernizuje centralne ogrzewanie w swojej siedzibie. Dotacja na realizację zadania opiewa na kwotę 27 tys zł, całość inwestycji to koszt 45 tys zł.
Wymiana pieca pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w okresie grzewczym, jak również spadek zużycia surowców energetycznych. Przyczyni się także, do redukcji ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery oraz zmniejszenia degradacji środowiska naturalnego.
Inwestycja potrwa do połowy grudnia 2020.

M.Rogut-Chrząszcz Zespół ds. Promocji Starostwo Powiatowe