Sobota 20 kwietnia 2024

Ostatkowy korowód

Tańce, śpiewy, różnokolorowe przebrania tym charakteryzował się wyjątkowy korowód, który dzisiaj odwiedził Starostwo Powiatowe. Gości przyjęli Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i sekretarz powiatu Katarzyna Kleska.
głowne
Wędrująca po okolicznych instytucjach barwna grupa przebierańców w ostatki to już tradycja. Imprezę organizuje Muzeum Regionalne, a uczestnikami są uczniowie bełchatowskich szkół. Grupa przebierańców kultywując dawną tradycję co roku prezentuje ciekawy repertuar co cieszy się dużym zainteresowaniem.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji