Czwartek 25 kwietnia 2024

"Ostatni tabor" dla dzieci

Polski Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego „Cztery struny skrzypiec” wystąpił w Bełchatowie na początku października z koncertem pt. „Ostatni tabor”, nad którym honorowy patronat objął Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski. Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel, którym było wsparcie Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Starostwo przekazało 500 zł.

Na muzyczne przedstawienie w hali widowiskowo-sportowej przyszło około trzystu osób. Wiele z nich wzięło udział w aukcji prac artystycznych, m.in. haftowanych obrazów przekazanych przez ludzi dobrej woli lub wykonanych przez mieszkańców Domu Dziecka. W ciągu zaledwie kilku minut zebrano blisko 1200 złotych.

- Każdy gest służący dobru naszych dzieci jest ważny, wart pochwały i naśladowania – mówi Lidia Szymańska, koordynator przedsięwzięcia.- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu tego koncertu.

W atmosferze zabawy, tańca i śpiewu upłynął koncert wypełniony melodyjnymi piosenkami w rytm flamenco, popu, jazzu i innych gatunków muzycznych, przeplatany narracją na temat tradycji i kultury Romów. Barwne stroje cygańskie oraz pełen ekspresji i temperamentu taniec baletu dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń.

Za hojność podziękowała publiczności Irena Niedbalska, dyrektor Domu. Obecne były także dzieci. To one także zdecydują wspólnie, na co zostaną wydane pieniądze. Aktualnie w placówce przebywa 29 podopiecznych w wieku od 7 do 20 lat.