Czwartek 25 kwietnia 2024

Ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Sokołowskiego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ze smutkiem poinformował o śmierci pana Andrzeja Sokołowskiego, wieloletniego nauczyciela historii - od kilkunastu lat emerytowanego, propagatora ruchu antykomunistycznego, popularyzatora idei „Solidarnościowych”. Jak wspomina Piotr Mielczarek, dyrektor szkoły, a także były uczeń śp. Andrzeja Sokołowskiego, tej charyzmatycznej postaci szkoła zawdzięcza m.in. nadanie jej w 1989 roku imienia gen bryg. Ludwika Czyżewskiego. Andrzej Sokołowski przeżył 75 lat. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 10 stycznia o godz. 14.30 na cmentarzu pw. św. Anny przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.
pogrzeb