Czwartek 25 kwietnia 2024

Ostrzcie łyżwy!

Już za trzy dni do użytku amatorów ślizgania oddane zostanie powiatowe lodowisko. Od końca października trwały przygotowania obiektu do sezonu zimowego, wylewana była woda i formowana była lodowa tafla.
glownre
- Otwarcie lodowiska planujemy na 11 listopada, od godziny 13.30 – mówi Mirosław Mielus, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Sportu. - Na zalanie tafli potrzebowaliśmy około 80 metrów sześciennych wody, dzięki czemu stworzyliśmy 7-centymetrową taflę lodu.

Pamiętać należy, że wraz z początkiem października skończyła się możliwość bezpłatnych wstępów na powiatowe lodowisko. Przez ostatnie siedem sezonów, od momentu oddania obiektu do użytku, wstęp był bezpłatny dzięki dotacji z funduszy europejskich. Przez ten czas obiekt odwiedziło około 210 tysięcy osób. Umowa na dofinansowanie budowy obiektu pozwalała mieszkańcom korzystać z niego bez ponoszenia opłat za wstęp. 04 października tego roku okres karencji się skończył, dlatego będą pobierane opłaty za wstęp na lodowisko.

Zimą bilet normalny za godzinę korzystania z lodowiska kosztować będzie 5 złotych, natomiast ulgowy 3 złote. W ofercie karnetowej cena jednostkowa tych usług jest jeszcze atrakcyjniejsza. Lodowisko będzie czynne od godziny 7.30 do 21.30.

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie powstało w 2010 roku. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 4 milionów złotych, obiekt przez siedem lat udostępniany był mieszkańcom bezpłatnie.

Lodowisko jest obiektem wielofunkcyjnym, na którym w okresie zimowym można pojeździć na łyżwach, zagrać w hokeja i curling. Na tafli lodowiska jednorazowo może przebywać 150 osób.
Lodowisko w Bełchatowie posiada najlepszy w Polsce, i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. W okresie letnim tafla lodowa jest rozmrażana, a na jej miejscu pojawia się powierzchnia syntetyczna, na której funkcjonują dwa korty do tenisa ziemnego, boisko do koszykówki i piłki ręcznej, piłki nożnej oraz boisko do badmintona i stoły do gry w ping-ponga.

Obiekt posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wypożyczalnia, która udostępnia sprzęt, posiada 270 par łyżew, 90 kasków, 16 kamieni i 16 szczotek do curlingu, chodziki lodowe do nauki jazdy, 15 kijów hokejowych, bramki i krążki.
W ofercie zimowej PCS przygotował jak zwykle kursy nauki jazdy na łyżwach (pierwszy rozpoczyna się 13 listopada, ofertę feryjną dla dzieci w wieku 7-11 lat dla dzieci z powiatu bełchatowskiego. W dniach 30.11. – 03.12.2017 r. odbędzie się już VIII Bełchatów OPEN, czyli największe towarzyskie zawody curlingowe w Polsce.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy