Piątek 29 marca 2024

Panie rozpoczęły naukę samoobrony

Kurs samoobrony dla mieszkanek powiatu bełchatowskiego wystartował. Czterdzieści pogodnych i pełnych energii pań spotkało się 15 maja na pierwszych zajęciach w sali gimnastycznej SOSW.
główne
Pierwsze spotkanie miało charakter organizacyjno-informacyjny. Panie poznały Przemysława Kroka, instruktora defendo, który będzie prowadził zajęcia z zakresu samoobrony oraz Annę Pudlak, odpowiedzialną za przeszkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs pt. „Nie daj się ...” potrwa kilka tygodni. Jego uczestniczki będą spotykać się dwa razy w tygodniu na godzinnych ćwiczeniach. W ubiegłym roku odbyły się dwie edycje tej inicjatywy, z których skorzystało prawie osiemdziesiąt kobiet. Pomysłodawcę i organizatora kursu, Waldemara Wyczachowskiego, starostę bełchatowskiego cieszy zainteresowanie ze strony mieszkanek. Zdaniem starosty nabycie umiejętności bronienia się w sytuacjach zagrożenia, a przede wszystkim świadomość jak ich unikać, zwiększy poczucie bezpieczeństwa pań i wzmocni pewność siebie. Dla uczestniczek kursu to także ciekawa forma spędzania czasu. Takie są również doświadczenia kobiet biorących udział w dwóch poprzednich edycjach szkolenia. Udział w kursie jest bezpłatny. Jego organizację finansuje budżet powiatu.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji