Piątek 18 paździenika 2019

Państwo Łuczyńscy z Wdowina nagrodzeni przez prezydenta Andrzeja Dudę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostały uhonorowane przez Prezydenta RP podczas uroczystej Gali Agroligi, która odbyła się 10 czerwca w Belwederze. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina – Wicemistrzowie Krajowi AgroLigii 2018 w kategorii Rolnicy
zdjęcie
Państwo Łuczyńscy z Wdowina prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 90 ha. Podstawowym kierunkiem ich produkcji jest hodowla trzody chlewnej w cyklu otwartym. Stado loch liczy obecnie 400 sztuk. Gospodarstwo jest w pełni wyposażone, a obecnie prócz chlewni uruchomili porodówkę. Rolnicy z Wdowina nie po raz pierwszy zostali docenieni za swą pracę i trud, uczestniczyli w konkursach regionalnych, wojewódzkich i krajowych i to z sukcesami. Oboje otrzymali także medale „Zasłużony dla rolnictwa”.
W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, udział wzięło już blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.
fot. Kancelaria Prezydenta RP, Krzysztof Sitkowski - autor zdjęć
 
← powrót