Wtorek 16 kwietnia 2024

Papierowe dzienniki lekcyjne odchodzą do lamusa

Zarząd Powiatu w Bełchatowie dał zielone światło na wprowadzenie dziennika lekcyjnego tylko w wersji elektronicznej w trzech szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu. Oceny, uwagi, tematy lekcji, wszystko, co związane z uczniami i edukacją rodzice będą mogli na bieżąco śledzić w Internecie.
dziennik2
Już od nowego roku szkolnego w dwóch liceach ogólnokształcących, tzw. „Bronku” i „Kochanku” oraz we wszystkich typach szkół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 będzie funkcjonował dziennik tylko w takiej formie, jako ewidencja postępów w nauce uczniów i kontroli ich frekwencji oraz ewidencji zrealizowanych tematów przez nauczycieli w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych. Specjalna aplikacja elektroniczna wymaga: przygotowania sprzętu, oprogramowania, ciągłego dostępu do Internetu oraz przeszkolenia kadry pedagogicznej. Rodzice otrzymają indywidualne ne loginy i hasła, by monitorować osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze swoich dzieci.

Ponadto w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie od początku roku szkolnego 2017/2018 będzie prowadzony pilotaż dziennika w wersji elektronicznej, na razie będzie funkcjonował równocześnie z dziennikiem w tradycyjnej papierowej formie.

Na wprowadzenie dziennika w wersji elektronicznej w dalszym ciągu czeka tzw. „Ekonomik”. W tym roku ZSP nr 4 jest na etapie zakładania sieci instalacji przewodowej. Kolejnymi działaniami będą doposażenie wszystkich sal dydaktycznych w komputery, szkolenie nauczycieli i przeprowadzenie pilotażu.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu