Niedziela 07 marca 2021

Patent SOSW na pomaganie innym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Samorządzie Uczniowskim w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie niesie pomoc innym już czwarty rok. Dwudziestu wolontariuszy wraz z paniami Karoliną Turską – Zomerfeld i Magdaleną Michalczyk, opiekunkami koła, z dużym zaangażowaniem organizuje i realizuje wiele akcji społecznych, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Na przestrzeni tych kilku lat pokazali, że pomagać może każdy, wystarczy chcieć.
glowne1
Szkolnemu Kołu Wolontariatu działającemu przy Samorządzie Uczniowskim w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie nie przeszkadza w działaniu nawet obecna sytuacja epidemiologiczna. Dowodem na to są inicjatywy z ostatnich miesięcy:
1. Międzynarodowy Dzień Zwierząt.
Podopieczni koła zbierali i przekazali karmę dla zwierząt w schronisku w Bełchatowie.
2. Licytacja dla Wiktorka Kruszyńskiego.
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do licytacji dla Wiktorka Kruszyńskiego wystawiając ręcznie robione kartki świąteczne. Uczniowie włożyli dużo serca i pracy w wykonanie kartek.
3. Międzynarodowe obchody Dnia Wolontariusza.
W ramach obchodów Dnia Wolontariusza koordynatorki koła zorganizowały dla uczniów angażujących się w akcje społeczne słodki poczęstunek połączony z zabawami.
4. Zbiórka zabawek dla mieszkańców Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
Po raz kolejny społeczność SOSW w Bełchatowie za pośrednictwem Szkolnego Koła Wolontariatu, z okazji zbliżających się Mikołajek obdarowała prezentami dzieci.
5. Ogólnopolska akcja „Rodacy Bohaterom”.
Na znak pamięci o tych, którzy zostali na Kresach, i wdzięczności za piękne świadectwa polskości tamtych ziem, wolontariusze zaangażowali się we wsparcie kombatantów i rodaków poprzez wykonanie kartek z życzeniami.
6. Zbiórka odzieży dla Miejskiego Schroniska Monar – Markot.
Koło przeprowadziło akcję charytatywną polegającą na zbiórce odzieży, pościeli oraz ręczników dla mieszkańców schroniska w Bełchatowie. W okresie zimowym osoby bezdomne najbardziej potrzebują wsparcia i pomocy, dlatego wolontariusze z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję i z chęcią dokonali segregacji zebranych rzeczy. 
7. Świąteczne prezenty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
Członkowie SKW z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie upominki. Były to ozdoby z masy porcelanowej oraz słodkości.
8. Szkolna akcja ,,Duży czyta Małemu” w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Starsi uczniowie czytali młodszym kolegom, a nauczyciele swoim uczniom.
9. Zbiórka plastikowych nakrętek.
Podopieczni SOSW włączyli się w akcję społeczną zbierania plastikowych nakrętek dla Daniela Szulca oraz Wiktorka Kruszyńskiego.
10. Wolontariusze dbali również o porządek na terenie placówki. Zachęcani przez opiekunów
w okresie jesiennym grabili liście wokół budynku.
11. W ramach koleżeńskich korepetycji organizowana była pomoc uczniom osiągającym słabsze wyniki w nauce.
Źródło: SOSW w Bełchatowie
← powrót