Sobota 20 kwietnia 2024

Patriotyczny apel w "Kochanku"

Uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu tegorocznych imprez wszystkich szkół. Relacją ze swojego patriotycznego przedsięwzięcia pochwaliło się II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie.
główne
W tym roku świętujemy 100. rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego jubileusszu symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność – są znakiem bohaterstwa i męstwa pokoleń, które już odeszły. 11 listopada to radosna data, bo przyniosła Polakom upragnioną wolność. Dlatego też radośnie, bo poprzez śpiew, uczcili ją uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie. Oprócz znanych pieśni żołnierskich uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną, ukazującą trudną i długą drogę Polski do niepodległości.

Apel przygotowały klasy 2e, 2b, 2a i 1d pod opieką nauczycieli historii: p. Agaty Bluszcz-Kiełbik, p. Dominika Koniecznego i p. Krzysztofa Zobka.
II LO w Bełchatowie