Środa 23 maja 2018

Pełen atrakcji miesiąc w „Kilińskim”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Z wiedzą matematyczną, historyczną i sportem zacieśniali znajomość uczniowie ZSP w Zelowie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Warto o tym wspomnieć, ponieważ podjęte przez szkołę inicjatywy nie tylko uczyły, ale bawiły i wychowywały. Duże zainteresowanie młodzieży udziałem w przedsięwzięciach potwierdza, że były strzałem w "dziesiątkę". 
zdjęcie
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie w szczególny sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Liczby PI. 14 marca, w ramach seansu z cyklu „Kino na Temat” obejrzeli film pt. „Maria Skłodowska-Curie”. Wzięli udział w II Sesji Wyjazdowej Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w MCK PGE Gigantach Mocy, podczas której zaprezentowali „emblematy okolicznościowe” oraz liczbę PI stworzoną przez uczniów technikum. Dzięki swej pomysłowości otrzymali nagrodę w postaci darmowych wejściówek na ekspozycję PGE Gigantów Mocy. Marzec został ogłoszony w ZSP w Zelowie miesiącem matematyki. W związku z tym uczniowie rozwiązują „korytarzowe” łamigłówki i krzyżówki matematyczne, a także biorą udział w konkursach matematycznych. 15 marca obchodzono w szkole Dzień Matematyki.


Lekkoatleci ZSP w Zelowie 7 marca podczas Halowych Mistrzostw Województwa LZS w Lekkiej Atletyce w Spale wywalczyli pięć medali: 2 złote – Magdalena Malenta w trójskoku oraz w skoku wzwyż; 1 srebrny – Oskar Niewiadomski w skoku w dal oraz 2 brązowe – Patryk Badowski w skoku wzwyż i Oskar Niewiadomski w biegu na 60m.

Również w marcu w ZSP w Zelowie prezentowana była wystawa etnograficzna „Przeszłość zaklęta w przedmiotach”, na której zostały zgromadzone i opisane narzędzia i przedmioty codziennego użytku pochodzące z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno uczniów ZSP w Zelowie, jak i przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Zelowa.

Na początku marca natomiast w Internacie ZSP w Zelowie odbyła się wieczornica z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Towarzyszył jej koncert Szkolnego Zespołu Muzycznego przeplatany inscenizacjami uczniowskimi, prezentującymi postacie najbardziej znanych żołnierzy wyklętych. Podczas uroczystości głos zabrali goście: Józef Wodziński oraz dr Dariusz Rogut, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, którzy mówili o historycznych aspektach obchodzonego święta.

Ponieważ rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Adama Chmielowskiego, czyli św. brata Alberta, zorganizowane zostało po raz kolejny spotkanie (dwa pierwsze „Jesienne czytania” odbyły się w październiku) z cyklu „Młodzież czyta osobom starszym”. Seniorzy wysłuchali biografii i ciekawostek o świętym oraz obejrzeli prezentację multimedialną, przybliżającą m.in. jego malarstwo i miejsca kultu.
← powrót