Niedziela 31 maja 2020

Pieniądze na windę i autobus dla niepełnosprawnych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Blisko 250 tysięcy złotych otrzyma Powiat Bełchatowski z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wsparcie potrzeb osób niepełnosprawnych. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali w poniedziałek, 19 sierpnia, umowę z PFRON o dofinansowanie montażu windy w budynku bełchatowskiego starostwa oraz zakupu specjalistycznego autobusu.
zdjęcie
Powiat Bełchatowski został beneficjentem dwóch programów: „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D oraz „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B. Wśród zgłoszonych do dofinansowania projektów znalazł się zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto trafi do podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, prowadzonych przez stowarzyszenie „Kuźnia Życzliwości”. Wsparcie z PFRON wynosi 207 870 zł.
 
Montaż w budynku bełchatowskiego starostwa windy, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie kosztował 166 050 zł. Zgodnie z umową, którą włodarze Powiatu Bełchatowskiego podpisali w Łodzi w siedzibie PFRON, pomoc Funduszu wyniesie 41 512,50 zł. Pozostała kwota to środki własne z budżetu powiatu.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót