Piątek 19 kwietnia 2024

Pierwsza Dama na urodzinach Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej

Uroczystość z okazji 40-lecia powstania Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej zaszczyciła swoją obecnością Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP. Pierwsza Dama zwiedzila  placówkę, rozmawiała z wychowankami, a następnie przespacerowała z nimi w kierunku sali OSP, gdzie odbyła się urodzinowa gala.
glowne
Na jubileusz Domu Dziecka przyjęli zaproszenie lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele współpracujących firm i instytucji, indywidualni darczyńcy i wolontariusze. Przyjechali także byli wychowankowie. Wyjątkowym gościem była Pierwsza Dama, która w swoim wystąpieniu przypomniała, że nie po raz pierwszy widzi się z podopiecznymi tego Domu Dziecka. Miała przyjemność ich poznać w ubiegłym roku w Warszawie i spotkać dwukrotnie w Łazienkach i Pałacu Prezydenckim. Agata Kornhauser-Duda pogratulowała jubileuszu i panującej w DD przyjaznej atmosfery. Na dowód tego wspomniała wypowiedź jednego z wychowanków, który przyznał, że mimo pełnoletności chce zostać w tym Domu Dziecka i kontynuować naukę. - To jest najlepsza rekomendacja - powiedziała Pierwsza Dama.
Lidia Szymańska, dyrektor Centrum Administracyjnego ds. Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bełchatowie, której podlega także DD w Dąbrowie Rusieckiej, odebrala z rąk wielu gości wartościowe prezenty, które będą służyć podopiecznym. Dyrektor z radością i wzruszeniem podziękowała wszystkim w imienu dzieci.