Piątek 29 marca 2024

Pierwszoklaściści z klasy policyjnej z ZSP nr 3 z wizytą w bełchatowskiej komendzie

24 listopada 2011 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 wraz z opiekunami odwiedzili bełchatowską komendę, poznając zakres zadań służbowych stawianych przed policjantami poszczególnych komórek oraz niektóre z elementów wyposażenia funkcjonariuszy. Zajęcia merytoryczne z realizacji służby prewencyjnej i dzielnicowych oraz podstawowych zasad budowy broni palnej przeprowadzili dla młodzieży asp. szt. Mariusz Stasiak oraz asp. Krzysztof Kozłowski z Wydziału Prewencji bełchatowskiej jednostki. Niezwykle interesujące zagadnienia pracy policjantów z zespołu techniki kryminalistycznej przybliżyli asp. szt. Dariusz Michalczyk oraz asp. Marcin Kucharski, o trudach w służbie dochodzeniowo-śledczej oraz ruchu drogowym opowiedzieli gościom asp. szt. Agnieszka Amróżkiewicz z grupy wypadkowej Wydziału Ruchu Drogowego i asp. Sebastian Woźniak – z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, zaś Katarzyna Koperek – kierownik Zespołu Kadr i Szkolenia w bełchatowskiej komendzie przybliżyła licealistom zasady doboru do służby i wymagania stawiane kandydatom.

Podczas pożegnania liczni uczniowie,  dziękując policjantom za życzliwe przyjęcie, podkreślali, iż spotkanie z funkcjonariuszami utwierdziło ich w przekonaniu o trafności marzenia o przywdzianiu policyjnego munduru w służbie społeczeństwu oraz prawu.

Komenda Powiatowa Policji

w Bełchatowie