Wtorek 16 kwietnia 2024

Piętno zimy na drogach

Tegoroczna zima dała się we znaki kierowcom i służbom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg, dlatego wiele odcinków wymaga napraw i konserwacji. Służby interwencyjne Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie prowadzą wiosenny przegląd stanu nawierzchni, dokonując napraw i remontów. Panów w pomarańczowych strojach możemy zobaczyć na wielu drogach powiatu.
2
- Niestety, obecna zima odcisnęła piętno na naszych drogach, co widać po ilości ubytków i spękań nawierzchni – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor PZD w Bełchatowie. - Dlatego, gdy tylko uruchomiono wytwórnię mas bitumicznych, skąd pozyskujemy asfalt, od razu przystąpiliśmy do naprawy i zabezpieczenia zniszczonych odcinków dróg. Tegoroczna zima obfituje w wahania temperatury, w dzień słońce roztapiało śnieg i lód, w nocy wszystko zamarzało, powodując rozsadzanie nawierzchni dróg.

Powiatowy Zarząd Dróg prosi kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość, sukcesywnie remontując uszkodzone po zimie odcinki. Każdego dnia ekipy remontowe przemierzają powiatowe drogi, łatając ubytki.

- W ubiegłym roku remontów nawierzchni po zimie było o wiele mniej, dlatego nawet udało się w tym dziale zaoszczędzić trochę pieniędzy, w tym roku niestety wyczerpiemy nasz budżet w tym zakresie do końca – dodaje dyrektor Jachymek. - Wkrótce ogłaszamy także przetarg na remonty dróg tzw. remonterem, co dodatkowo wzmocni nawierzchnie.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy