Piątek 26 kwietnia 2024

Piknik historyczny w Zelowie

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza na piknik wojskowo-patriotyczny, który odbędzie się 18 sierpnia br. (niedziela) w godz. 12.00-17.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie (ul. Kilińskiego 5).

główna
Przedsięwzięcie rozpocznie o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zelowie. Około godz. 13.15 przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, lokalnych władz, instytucji udadzą się z kwiatami pod pomnik Tadeusz Kościuszki (Plac Dąbrowskiego). Oficjalne otwarcie pikniku na terenach przyszkolnych nastąpi ok godz. 13.30.

W programie pikniku znajdzie się m.in. pokaz kawaleryjski (godz. 15.30), zaprezentowane zostanie również wyposażenie i sprzęt wojskowy, odbędzie się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, prezentowane będą gry edukacyjne IPN.

Uczestnicy: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku; 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego; 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej; Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi; Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie; Placówka Straży Granicznej w Łodzi; Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” w Bełchatowie; Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37; Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne; Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”; Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”

Partnerami przedsięwzięcia są Gmina Zelów i Powiat Bełchatowski. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji