Środa 24 kwietnia 2024

Piłka nożna strażaków ochotników

Osiem drużyn, każda z innej gminy powiatu bełchatowskiego, wzięły udział w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Członków OSP w Drużbicach (23.02) , którego stawką był puchar ufundowany przez starostę bełchatowskiego i reprezentowanie naszego powiatu na turnieju wojewódzkim. Wywalczyli to sobie druhowie z Postękalic.
glowne
Dobra kondycja fizyczna, umiejętność pracy w zespole i skuteczność w drodze do celu powinny charakteryzować każdego strażaka. XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Członków OSP nie tylko służył doskonaleniu tych kompetencji, ale udowodnił, że druhowie z naszego powiatu chętnie podejmują także sportowe wyzwania. Obserwowała je starosta Dorota Pędziwiatr, która podziękowała strażakom za aktywność, a najlepszym drużynom wręczyła puchary.

Najwyższe trofeum odebrała drużyna OSP Postękalice (gm. Bełchatów). Drugie miejsce zajęła OSP Kociszew (gm.Zelów), trzecie – OSP Magdalenów (gm. Szczerców). Poza podium znalazły się: 4.OSP Grocholice, 5. OSP Kluki, 6. OSP Rusiec, 7. OSP Kleszczów, 8. OSP Chynów. Organizator zawodów, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, wyróżnił również statuetkami najlepszego strzelca, tj. Seweryna Cieślaka, zawodnika OSP Postękalice i najlepszego bramkarza, Damiana Wszelakiego z OSP Kociszew. Pamiątkowy dyplom otrzymał także Kazimierz Szwej, najstarszy uczestnik turnieju (r.1963). Mecze sędziowali panowie Zbigniew Kajdanek i Jan Kamola.

Stanisław Krasoń, prezes ZOP ZOSP RP, zaprosił strażaków i ich rodziny do kibicowania druhom z Postękalic na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 16 marca w Szczercowie.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji