Piątek 29 marca 2024

Piłkarze i kibice patriotycznie

To był wyjątkowy mecz przy Sportowej 3. Dzięki współpracy kilku podmiotów oraz liczniejszej niż ostatnio publiczności spotkanie pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Pogonią Siedlce miało wyjątkowy charakter i z pewnością wyróżniło się na sportowej mapie minionego weekendu (10-11 listopada).
gówne
Przygotowania do meczu, podczas którego chcieliśmy wspólnie podkreślić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,, trwały od dłuższego czasu a w sobotę na Stadionie Miejskim działo się już sporo od południa, kiedy przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" rozkładali elementy oprawy na wszystkich trybunach, w tym honorowej.

Im bliżej początku meczu, tym więcej kibiców zajmowało swoje miejsca. Sygnał do rozpoczęcia długiej ceremonii rozpoczęcia spotkania dała Zakładowa Orkiestra Górnicza KWB Bełchatów, która z melodią marszu weszła na murawę i zajęła miejsce naprzeciwko polskiej flagi łopoczącej na maszcie.

Po kilku minutach przez szpaler utworzony przez członków Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich w mundurach wojskowych na boisko weszły obie drużyny, sędziowie oraz eskorta zawodników GKS Bełchatów z rocznika 2008. Wchodzący stanęli na środku boiska za kilkumetrową flagą trzymaną przez chłopców z rocznika 2003, która następnie powędrowała na Trybunę Rodzinną, by wzbogacić jeszcze program dla najmłodszych kibiców.

Po chwili spiker zawodów dał sygnał do uroczystego odśpiewania pełnej wersji hymnu Polski przy akompaniamencie wspomnianej orkiestry górniczej. W trakcie Mazurka Dąbrowskiego zgromadzeni na trybunach kibice stworzyli w różnych konfiguracjach kartoniadę z materiałów przygotowanych przez „Torfiorzy” a „młyn” zaprezentował oprawę z symbolami patriotycznymi.

Po zakończeniu hymnu piłkarze PGE GKS Bełchatów rozbiegli się przed trybuny, by rzucić kibicom biało-czerwone szaliki oraz piłeczki dla szczęśliwców, którzy w przerwie mogli odebrać specjalne prezenty. O tym później.

Kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem przed trybuną honorową przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej oddali głośną salwę z repliki granatnika wojskowego. Tuż po godz. 17 drużyna PGE GKS Bełchatów w białych i ekipa Pogoni w czerwonych strojach rozpoczęła spotkanie.

W przerwie meczu kibice mogli najpierw zobaczyć dwa układy taneczne w wykonaniu dziewcząt z grupy Cheerleaders Bełchatów, które wystąpiły w stylizacji biało-czerwonej. Następnie z rąk prezesa GKS „Bełchatów” S.A. Wiktora Rydza do rąk trzech szczęśliwców trafiły flagi narodowe sprezentowane przez Premiera Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego przekazane przez Posła na Sejm RP Dariusza Kubiaka. Na koniec odbył się konkurs rzutów karnych, którego uczestnicy wygrali nagrody ufundowane przez kino Helios i Powiat Bełchatowski w postaci wyjątkowych albumów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspomniane flagi narodowe.

Na trybunach zobaczyliśmy tego wieczoru wielu kibiców w podwójnych barwach: klubowych i narodowych, którzy mieli okazję zobaczyć ciekawy mecz, który ostatecznie, zakończył się podziałem punktów.

GKS „Bełchatów” S.A. dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które sprawiły, że wydarzenie pn. "PGE GKS Bełchatów z Niepodległą. Mecz na 100" mogło się odbyć w tak podniosłym nastroju. Dziękujemy także kibicom, którzy licznie przybyli na Stadion Miejski, by godnie uczcić wielki jubileusz i jednocześnie wspierać naszą drużynę.
GKS Bełchatów