• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Środa 21 listopada 2018

Pochwalili się wiedzą o polskim papieżu

Ponad trzydziestu uczniów rywalizowało w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Osobie i Pontyfikacie św. Jana Pawła II. Hasło tegorocznej inicjatywy brzmiało: „Pontyfikat św. Jana Pawła II”. Konkursowi patronował starosta Waldemar Wyczachowski.
Uczniowie spotkali się w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa. Św. Jan Paweł II był Honorowym Obywatelem Bełchatowa i jest Patronem Miasta. Od sześciu lat konkurs jest elementem obchodów Dnia Patrona Bełchatowa. Cel konkursu zawsze był taki sam: przybliżenie postaci Karola Wojtyły, jego życia i posługi kapłańskiej, popularyzacja ponadczasowych wartości, którym wierny był polski papież, budzenie w młodym pokoleniu szacunku i miłości do tych wartości i samej postaci Ojca Świętego.

Trzydziestu trzech uczniów, reprezentujących podstawówki z Bełchatowa, Kluk, Drużbic, Kurnosa II i Łękińska rozwiązywało testy i prezentowało scenki z życia papieża. Starosta ufundował dla uczestników konkursu książki i akcesoria komputerowe o wartości 500 zł. Uczniowie spotkali się na uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie na nabożeństwie z udziałem arcybiskupa seniora Władysława Ziółka.
Zespół PR
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie