Środa 24 kwietnia 2024

Poczuli chemię do Skłodowskiej

W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji w dniach 14 i 21 marca 2017r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im J. Kochanowskiego w Bełchatowie wzięli udział w realizacji projektu „Kino na Temat”.
13
W kinie Helios przed projekcją filmu „Maria Skłodowska-Curie” gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych, chcącym obejrzeć historię o wybitnej Polce, uczniowie II LO przybliżyli ciekawostki z życia tej niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i nieprzeciętym umiejętnościom przekonała do siebie zdominowany przez mężczyzn świat nauki. Uświadomili również młodym ludziom, że z promieniotwórczością, za którą stoi Maria Skłodowska-Curie, spotykają się na co dzień.

Uczniowie Kochanowskiego przygotowali także z humorem scenkę dotyczącą życia noblistki na obczyźnie i zaśpiewali balladę o Polce, która wyprzedzała swoją epokę. Spotkanie zakończone zostało konkursem z wiedzy o pasjonującym życiu uczonej.

Przy okazji spotkania gimnazjaliści zostali również zapoznani z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie na rok szkolny 2017/2018.
II LO im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie