Piątek 29 marca 2024

Podpisanie umowy patronackiej

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie uzyskał patronat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki temu klasy bełchatowskiego technikum kształcące w zawodzie technik górnictwa odkrywkowego mogą liczyć na wsparcie krakowskiej uczelni.

- Na zaproszenie prof. Piotra Czai, Dziekana Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH, uczestniczyłem wspólnie z Piotrem Mielczarkiem, dyrektorem ZSP nr 3, w inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Akademii Górniczo-Hutniczej – mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski. - Po uroczystości została podpisana umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, a Akademią Górniczo-Hutniczą. Patronat tak szacownej uczelni pozwoli organizować wykłady o tematyce związanej z górnictwem odkrywkowym, czy też na uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych, dydaktycznych, szkoleniowych. Mam nadzieję, że tego rodzaju współpraca przyniesie wiele korzyści, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy