Środa 24 kwietnia 2024

Podziękowania dla strażaków

Długi majowy weekend był świątecznym czasem dla strażaków. W przypadającym 4 maja Dniu Strażaka druhowie i druhny, w działających na terenie powiatu jednostkach OSP, uczcili swoje święto wspólnym spotkaniem, podziękowaniami i odznaczeniami dla najaktywniejszych osób. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowego.
glowne
Strażacy ochotnicy w Bełchatowie spotkali się na nabożeństwie w parafii farnej przy ul. Kościuszki, a potem w swojej siedzibie przy ul. Bawełnianej. Starosta Dorota Pędziwiatr skierowała do nich list gratulacyjny z podziękowaniami za oddaną służbę i aktywność nie tylko w zakresie niesienia pomocy, ale także kulturalnej, patriotycznej i charytatywnej. List odczytał Jan Wionczyk, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w starostwie, odpowiedzialny za współpracę z takimi służbami jak straż pożarna czy policja. Strażacy, a także osoby wspierające bełchatowską jednostkę, otrzymali medale i podziękowania.

W spotkaniu pt. „Florian parafialny 2019”, zorganizowanym przez OSP Dobrzelów i OSP Niedyszyna, uczestniczył wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Strażacy spotkali się w remizie w Niedyszynie, gdzie razem z rodzinami i gośćmi biesiadowali przy gorącym grillu.

Również OSP w Grocholicach odświętnie zaznaczyło dzień patrona strażaków św. Floriana. W intencji druhów modlono się podczas mszy św., a w strażnicy przygotowano uroczystość dla członków jednostki, ich rodzin i sympatyków. Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie, uczestniczył w spotkaniu w podwójnej roli, będąc także działaczem OSP Grocholice.
Zespół ds.Promocji
Foto z Niedyszyny: Damian Grzybowski