Sobota 20 kwietnia 2024

Policja zorganizowała dzieciom turniej

Czterdziestu uczniów z jedenastu szkół z powiatu walczyło o puchary w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy policji. Starosta bełchatowski, Waldemar Wyczachowski ufundował nagrody o łącznej wartości 600 zł.

glowne2
Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego sprawdza wiedzę uczniów na temat przepisów prawa, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Do tegorocznej rywalizacji w Szczercowie zgłosiło się jedenaście szkół podstawowych, w tym z oddziałami gimnazjalnymi, z terenu powiatu. Wystartowało w sumie czterdzieści osób. Pierwszy etap turnieju polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego 35 pytań. Kolejnym wyzwaniem była jazda na rowerze po specjalnym torze z przeszkodami. Jak mówi Marcin Kucner, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie, poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki, a z roku na rok jest coraz wyższy.

- Taka też jest idea tego konkursu, by popularyzować praktyczną wiedzę o bezpieczeństwie na drogach, uświadamiać młodym ludziom, że właściwe zachowanie się i rozsądek nie tylko chronią użytkowników dróg przed mandatami i karami, ale przede wszystkim chronią zdrowie i życie ludzkie - mówi komisarz Marcin Kucner. - Jak pokazują wydarzenia ostatniego weekendu, brawura młodych osób za kierownicą motocykla czy samochodu może skończyć się tragicznie. Konkurs to też okazja, by pokazywać dzieciom pracę policjantów, budować wzajemne zaufanie i szacunek.

Rywalizację konkursową w obu kategoriach wiekowych (podstawówka, oddziały gimnazjalne) wygrała Szkoła Podstawowa w Szczercowie. Będzie ona reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim turnieju. Najlepsi zawodnicy otrzymali w nagrodę kaski rowerowe. Starosta Waldemar Wyczachowski,patron honorowy konkursu, przekazał na ich zakup 600 zł.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji