Piątek 19 kwietnia 2024

Policjanci przyjmują życzenia i gratulacje

24 lipca  swoje święto obchodzą policjanci.  Awanse, a przede wszystkim podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali od samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji z terenu powiatu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Zarząd Powiatu reprezentowali Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Grzegorz Gryczka, wicestarosta.
glowne
- Dziękuję za waszą odpowiedzialną i pełną poświęceń służbę, dziękuję za to, że lokalna społeczność może się czuć dzięki wam bezpiecznie – powiedział podczas uroczystości w Bełchatowie mł. insp. Tomasz Olczyk, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. - Jak pokazują wyniki badań opinii publicznej, 86 procent Polaków czuje się bezpiecznie w kraju, a aż 93 procent w swoim miejscu zamieszkania. Również na terenie powiatu bełchatowskiego, dzięki wytężonej pracy policjantów, odnotowujemy mniej przestępstw w podstawowych kategoriach. Takie efekty pracy policjanci osiągają pełną dyspozycyjnością, często kosztem swoich rodzin i życia prywatnego, za co serdecznie dziękuję.

W tym roku przypada 99 rocznica utworzenia Polskiej Policji.

- Nikogo z nas nie trzeba przekonywać jak ważne w obecnych czasach są kwestie bezpieczeństwa publicznego, każdy wie jaką rolę odgrywa policja, która stoi na straży ładu i porządku – powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Samorząd powiatowy doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia działań na rzecz bezpieczeństwa, dlatego deklarujemy nieustanną pomoc lokalnej komendzie w niezbędnych zakupach, które chętnie wspieramy w miarę posiadanych środków. Z okazji Święta Policji życzę wszystkim funkcjonariuszom dużo zdrowia, bezpiecznych i zakończonych sukcesem akcji oraz coraz lepszych warunków pracy.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy