Środa 24 kwietnia 2024

Pomoc dla gmin i pensje nauczycieli na powiatowej sesji

180 tysięcy złotych na inwestycje drogowe dla gminy Rusiec i 45 tys. zł na pomieszczenie serwerowni w Urzędzie Miasta w Bełchatowie – o takiej pomocy dla gmin rozmawiać będą 27 lutego na sesji radni Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni zapoznają się także z wysokością wydatków poniesionych w ub.roku na wynagrodzenia nauczycieli, zatrudnionych na blisko 340 etatach w placówkach oświatowych samorządu powiatu. Transmisja obrad będzie dostępna w Internecie (e-transmisja).
sesja www
V Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się 27 lutego (środa) godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie, przy ul. Kościuszki 1, według następującego porządku obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
3. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski w 2018 roku.
4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uzupełnienia składu Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Rusiec zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Bełchatów na realizację zadania „Dostosowanie pomieszczenia w budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 do potrzeb serwerowni wraz z przebudową rozdzielni elektrycznej.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2019-2033.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2019 rok.
9. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
10. Wnioski i oświadczenia radnych.
11. Inne tematy.
12. Zamknięcie obrad.