Piątek 22 stycznia 2021

Ponad 22 tysiące złotych z Gminy Kleszczów dla DPS-ów

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej są szczególnie narażeni na zarażenie COVID-19. Przebywają oni w większych skupiskach, często są w grupie ryzyka ze względu na wiek lub choroby współistniejące. W trudnej sytuacji jest również personel tych instytucji.
główne!
Zadanie pn. „Zakup  środków ochrony osobistej dla DPS w Zabłotach i DPS w Bełchatowie”, dofinansowano ze środków Gminy Kleszczów w kwocie ponad 22 tyś złotych. Dzięki otrzymanej pomocy finansowej wsparliśmy personel w DPS w Zabłotach i DPS w Bełchatowie. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej: m.in. rękawice ochronne, jednorazowe, nitrylowe, maseczki ochronne, maseczki wielokrotnego użytku z nadrukiem, fartuchy jednorazowe oraz kombinezony ochronne. Z tych środków będą korzystać pracownicy sprawujący opiekę nad pensjonariuszami.

Głównym celem wsparcia jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze Domów Pomocy Społecznej w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19. By zapewnić osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym potrzebną, całodobową opiekę, gwarantując przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa, materiały ochronne dla pracowników Domów Pomocy Społecznej są niezbędne.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami Domów Pomocy Społecznej, monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy – podkreśla Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr. Wszystkie te działania mają jeden cel – zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników i mieszkańców naszych DPS – ów przed możliwym zakażeniem koronawirusem.
Zespół ds. Strategii i Rozwoju Powiatu
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie