Poniedziałek 17 czerwca 2019

Pora szykować rowery na powiatowe rajdy

Tegoroczna edycja powiatowych rajdów rowerowych startuje 11 maja. Na rowerzystów czeka siedem wypraw o różnym topniu trudności i różnej długości tras, liczących od 20, do nawet 60 kilometrów. Pokonają w sumie ponad 230 kilometrów. Przedsięwzięcie organizuje Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie we współpracy z Załogą Rowerową Zgrzyt.

Rajdy odbywać się będą w soboty, średnio raz w miesiącu. Pierwszy, zatytułowany „Na rozruszanie”, planowany jest 11 maja. Jego trasa mierzy 30 km i powiedzie z Bełchatowa przez Parzno, Strzyżewice, Roździn i z powrotem do Parzna i do PCS w Bełchatowie.

W całym sezonie zaplanowano siedem tras. Ich charakter, długość i stopień trudności został tak dobrany, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie specjalna trasa dla dzieci z okazji ich święta 1 czerwca, przewidziano także rajd dla pań, a także po raz pierwszy rajd nocny. Nowością będą także miejsca startu rajdów. Aby usprawnić przejazd przez miasto, peleton startował będzie z miejsc na rogatkach miasta i tylko część rajdów zaczynać będzie się przy PCS. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy rajdów otrzymają pamiątkowe plakietki i naklejki. Uczestników pierwszego rajdzie czeka też niespodzianka. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że otrzymają oni suwenir w postaci elementu wyposażenia rowerowego.

Terminy rajdów: 11 maja, 1 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 31 sierpnia, 5 października, 11 listopada.

Opisy tras znajdują się w załączniku.
Źródło: PCS Bełchatów