Czwartek 25 kwietnia 2024

Postawili na siebie, zostali docenieni

Najpierw znaleźli pomysł, potem założyli własną firmę, a na jej rozkręcenie dostali wsparcie finansowe z urzędu pracy. Opłacało się, i to podwójnie. Ci, którzy wzięli udział w konkursie „Moja firma, moja przyszłość” pochwalili się swoim sukcesem i dostali nagrody.
glowne
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie już dziesiąty raz zorganizował konkurs dla beneficjentów dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zasady rywalizacji są proste. Osoby, które prowadzą własne firmy i korzystały z pomocy finansowej „pośredniaka” opisują swoje biznesowe działania. Komisja ocenia te prace i decyduje o werdykcie. 30 listopada odbyła się uroczystość podsumowania konkursu "Moja firma, moja przyszłość" z udziałem wszystkich uczestników. Laureatom gratulowali i nagrody wręczyli poseł Dariusz Kubiak i Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, patron konkursu.

I miejsce zajął Marcin Owczarek, który prowadzi firmę remontowo- budowlaną. Sylwia Skóra, która zdobyła w konkursie II miejsce, założyła Akademię Twórczego Rozwoju Bystrzak. Kinga Siekierska (III miejsce) zajmuje się pośrednictwem ubezpieczeniowym. Przyznano tez wyróżnienia: Piotr Brożyński prowadzi firmę brukarską, Monika Kulejewska - studio urody, natomiast Paulina Trojanowska ma firmę księgowo – kadrową.

Konkurs ma zachęcać przedsiębiorców do aktywności w promowaniu działalności firm i budowania ich prestiżu. Jest to jednocześnie promocja samego „pośredniaka”, który dysponuje licznymi formami wsparcia dla biznesmenów. Instrumenty te aktywizują rynek pracy i pomagają zmniejszać bezrobocie.
Agnieszka Zawodzińska